0

Brimham Rocks – miejsce gdzie natura przeczy prawu grawitacji

Brimham Rocks to miejsce gdzie natura zaprzecza prawu grawitacji. Jest to dziwne i niesamowite miejsce. Jeżeli wycieracie się w stronę północnego Yorkshire to miejsce powinno obowiązkowo znaleźć się na Waszej liście. Nie będę się jednak zbytnio dzisiaj rozpisywać, niech kamienie mówią same za siebie…

Brimham rocks

Wizyta w Brimham Rocks jest darmowa musimy opłacić tylko parking, który w zależności od czasu jaki zamierzamy poświęcić na spacer kosztuje od 6 – 8 funtów. Nie jest to duży wydatek a teren na którym znajdują się jest ogromny. Dlatego, o ile nie wybieracie się tam tylko przejazdem, proponuję opłacić parking na cały dzień.

Park należy do National Trust i na jego terenie poza skałami znajdziemy także gatunki ptaków i roślin objetych ochroną.

Brimham Rocks – dlaczego warto?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – ponieważ jest pięknie. Nie tylko skały robią ogromne wrażenie. Także widoki, jakie oferuje nam okolica, są piękne i przy dobrej widoczności możemy nacieszyć oczy wspaniałą panoramą Yorkshire.

Formacje tych niezwykłych kamieni ukształtowane zostały około 320 milionów lat temu przez płynącą tamtędy rzekę. Erozja spowodowała że skały przybrały niesamowite i czasem wręcz szokujące kształty. Niektóre otrzymały nawet swoje nazwy od kształtów, które do złudzenia przypominają. I tak na terenie Brimham Rocks znajdziemy m.in. „Tańczącego niedźwiedzia”, „Idola”, „Orła” czy „Sfinksa”. Chcecie wiedzieć które to? Poszukajcie sami 😉

Brimham Rocks

Brimham Rocks

Brimham Rocks

Brimham Rocks

Brimham Rocks

Brimham Rocks

Brimham Rocks

Brimham Rocks

Wspinanie się po skałach to również świetna zabawa. Lepiej mieć jednak odpowiednie buty i twardą pupę bo gdzieniegdzie kamienie bywają dosyć zdradliwe.

Na terenie parku znajdują się zwierzęta pod ochroną dlatego psy powinny być trzymane na smyczy.

Brimham Rocks

Brimham Rocks

Na terenie parku znajdują się toalety, sklepik z pamiątkami, budka z lodami oraz kawiarnia. Jest też sporo miejsca na urządzenie pikniku. Także jest to miejsce gdzie można aktywnie spędzić dzień z całą rodziną. A jeżeli wystarczy Wam czasu polecam zajrzeć do Bolton Abbey o którym już pisałam. Link o tutaj. To tylko 20 min jazdy samochodem.